Přenášíme zkušenosti do Litoměřic

Na komunitní zahradě na Severní Terase doslova nasály Michaela Weikertová a Martina Žilková v pátek 9. 10. 2020 od 16 do 18,30 hodin  spoustu praktických rad do začátku svého projektu v Litoměřicích – Pokraticích. Jde o první komunitní zahradu v Litoměřicích, na jejíž nastartování se jim podařilo – jako vítězkám mezi uchazeči o podporu z participativního rozpočtu – získat od města finanční i technickou asistenci a potřebný pozemek. Momentálně pracuje na ploše těžká technika a na jaře už budou moci začít s pěstováním první zahradníci.

Jak ale nejlépe zorganizovat a rozdělit práce na zahradě, jaké klady a zápory má kompostovací toaleta nebo jaká úskalí má uskupení formou spolku? Na tyto a řadu dalších otázek odpovídali členové spolků ŽÍŽALA NA TERASE, Krásné Sousedění a První ústecké environmentální centrum.

O dalším postupu v Litoměřicích vás budeme rádi informovat 🙂

Tato aktivita byla podpořena z programu Zdravé město Ústí nad Labem: v rámci projektu Více komunitních zahrad v Ústí nad Labem! usilujeme o vznik nových zelených oáz na našich sídlištích.

foto: Aleš Bárta